Porselein versus keramische tegels voor buiten: de perfecte pasvorm selecteren

Home Blogs Porselein versus keramische tegels voor buiten
Porselein versus keramische tegels voor buiten: de perfecte pasvorm selecteren

Huiseigenaren en ruimteontwerpers worden geconfronteerd met het gemeenschappelijke gedoe om moeilijke beslissingen te nemen. Kies tussen porseleinen tegels en keramische tegels terwijl je op zoek bent naar de perfecte vloer voor buitenruimtes. Beide optieshebben hun eigen unieke kenmerken, scala aan keuzes en voordelen, waardoor het selectieproces uitdagend is.

Laten we in deze blog eens kijken naar de belangrijkste verschillen tussen porseleinen en keramische tegels en kijken welke beter geschikt is voor uw buitentoepassingen.

Porseleinen tegels begrijpen

Porseleinen tegels zijn gemaakt met fijnere en dichtere klei die een verfijnd type keramische tegel wordt. Deze worden hard en duurzaam gemaakt nadat ze in een oven zijn gebakken bij zeer hoge temperaturen, wat resulteert in het gewenste materiaal.

Debelangrijkste onderscheid zit in de samenstelling, aangezien porseleinen tegels een lagere wateropname hebben (minder dan 0,5%) in vergelijking met keramische tegels, waardoor ze minder snel barsten en vorstschade oplopen, waardoor ze de beste keuze zijn voor buitenruimtes.

Keramische tegels verkennen

De keramische tegels zijn gemaakt van klei as porseleinen tegels maar gebakken bij lage temperaturen. Dit zijn iets poreuzere tegels met een hoge wateropname van zo'n 3% tot 7%.

Gezien de barre buitenomstandigheden, de keramische tegels missen de kracht en veerkracht van porseleinen tegels. Terwijl keramische tegels een breed scala aan opties bieden met stijlen en ingewikkelde ontwerpen.

Porseleinen tegels versus. Keramische tegels: wat is beter voor buiten?

Duurzaamheid en Weerstand

Duurzaamheid en Weerstand

Duurzaamheid is de meest kritische factor wanneer rekening wordt gehouden met buitenvloeren. Porseleinen tegels zijn een uitstekende keuze buitenshuis omdat ze een dichte samenstelling hebben, waardoor ze zeer goed bestand zijn tegen schokken en zwaar voetverkeer.

Bovendien sluiten de pro's aan bij de lage waterabsorptiesnelheid die barsten en schade voorkomt die kunnen worden veroorzaakt door vries-dooicycli. Dit maakt ze ideaal voor regio's met een koud klimaat.

Hoewel de keramische tegels duurzaam zijn, vallen ze in de categorie waar het tegelmateriaal gevoeliger is voor afbrokkelen en barsten vanwege hun hogere waterabsorptie. Tot slot keramische tegels mogelijk niet zo duurzaam en resistent zoals porseleinen tegels in gebieden waar extreme temperatuurschommelingen veel voorkomen.

Esthetiek en ontwerpopties

Esthetiek en ontwerpopties

Zowel porseleinen als keramische tegels zijn er in een grote verscheidenheid aan ontwerpen, tinten en patronen, waardoor huiseigenaren de buitenesthetiek van hun dromen kunnen creëren. Porseleinen tegels lijken vaak op echt steen of hout en geven een chique en weelderige uitstraling.

In vergelijking zijn keramische tegels meer aanpasbaar in het creëren van een onderscheidend buitenleven omgevingen omdat deze verkrijgbaar zijn in een grotere verscheidenheid aan stijlen en ingewikkelde ontwerpen.

Installatie en onderhoud

Installatie en onderhoud

Installatiewerk is een uitdaging wanneer u de porseleinen tegels selecteert, dit materiaal heeft dichtheid en hardheid, wat een hectisch werk kan zijn. De juiste apparatuur en handmatige expertise zijn vereist, wat de totale projectkosten verhoogt. De keramische tegels, die zachter en gemakkelijker te snijden zijn, hebben dit niet nodigAprofessioneels hulp en volgt een eenvoudig proces met reguliere apparatuur.

Wanneer het onderhoud aan de haak is, zijn beide typen tegels relatief eenvoudig schoon te maken. Regelmatig vegen en af ​​en toe dweilen is voldoende om ze mooi te houdengloednieuw. Wel porseleinen tegels hebben minimaal onderhoud nodig op de lange termijn vanwege hun superieure duurzaamheid, waardoor vervanging of reparatie minder nodig is.

Kostenoverwegingen

Kostenoverwegingen

Vooral vanwege hun fabricageproces en verbeterde duurzaamheid, porseleinen tegels hebben over het algemeen een hogere prijs dan keramische tegels. De initiële investering is weliswaar hoger, maar porseleinen tegels bieden een langere levensduur en blijken op de lange termijn een voordelige investering te zijn.

Milieu-impact

Milieu-impact

Beide tegels zijn gemaakt van natuurlijke hulpbronnen die recyclebaar zijn, waardoor ze een milieuvriendelijke optie zijn. Het verschil is dat porseleinen tegels meer energie nodig om te produceren vanwege hogere baktemperaturen, wat zou kunnen resulteren in een iets grotere ecologische voetafdruk.

Conclusie

In het grote debat tussen porseleinen en keramische tegels voor buitenruimtes is het moeilijk om een ​​duidelijke winnaar aan te wijzen.Omdat beide hebben bijnavergelijkbaar kenmerken en functies. Uiteindelijk zal de keuze afhangen van uw specifieke wensen en voorkeuren.

Als u op zoek bent naar een duurzame en onderhoudsarme optie, zijn porseleinen tegels wellicht de betere keuze voor u. Als u op zoek bent naar een meer betaalbare en decoratieve optie, passen keramische tegels misschien beter. Het is belangrijk om rekening te houden met factoren zoals de locatie van de buitenruimte, de hoeveelheid voetverkeer die deze zal ontvangen en uw budget bij het nemen van uw beslissing.

OverSunwin keramiek

Bij Sunwin, het beste bedrijf voor porseleintegels, we staan ​​bekend om onze elitecollectie die voorziet in de behoeften en voorkeuren van elke huiseigenaar. Ons team bij Sunwin erkent de individualiteit van elke buitenruimte en we zijn hier om u te helpen de beste beslissing te nemen voor uw behoeften op het gebied van buitenvloeren. We hebbeneen uitgelezen assortiment premium porselein en keramische tegels.

Ons team van professionals zet zich in om u te helpen bij het vinden van uw esthetiek en het hebben van de juiste functionaliteit van uw buitenruimtes. Wij geloven in het veranderen van uw buitenruimtes in uitnodigende en stijlvolle verlengstukken van uw huis.

Ons team van professionele tegelplaatsers en ontwerpers begeleiden u bij elke stap van het proces en zorgen ervoor dat uw project uw verwachtingen overtreft. Praat met onze experts en laat ons helpen bij het creëren van een aantrekkelijke buitenruimte. Waarin het de tand des tijds doorstaat en de algehele schoonheid van uw woning verbetert.

Sunwin Ceramica

Tile & Sanitaryware Manufacturer

Sunwin Ceramic is a renowned manufacturer of tiles and sanitaryware, recognized for its high-quality products & innovative designs. With a strong presence in the industry, we established ourselves as a leading brand, offering a wide range of ceramic & porcelain tiles and sanitaryware solutions.